Polazeći od činjenice daje najveća briga, pomoć i zaštita ljudima potrebna na početku i na kraju života, razumljivo je da se u posljednjem razdoblju života prije smrti očekuje posebna skrb, osjećajna toplina i prijateljstvo. Iako većina starih ljudi želi umiranje u obitelji, ipak najveći dio starijih osoba danas umire sam u vlastitu domu, ili u nekoj od institucija zdravstvene ili socijalne skrbi.
Zbrinjavanje i zadržavanje starijih osoba u njihovom obiteljskom okruženju problem je kojem se posljednjih godina, zbog promijenjene strukture obitelji u svijetu i kod nas, obraća puno više pozornosti nego prije. Ostajanje starijih osoba u krugu obitelji, posebno u kući svoje djece, trebalo bi biti idealno rješenje za njihove socijalne, ekonomske i psihološke probleme. Međutim, zajedničko stanovanje u obitelji nailazi, naročito u gradskoj sredini na mnogobrojne prepreke.
Iako je velik broj korisnika sa prebivalištem na području grada Šibenika i Vodice kroz provedbu projekta Zaželi naziva „Jedna žena život mijenja II“ dobilo potporu i podršku gerontodomaćice, velik broj njih ostao je bez potrebne pomoći i nalazi se na listi čekanja. Udruga nastoji riješiti problem manjka gerontodomaćica te u slučaju odustanka neke od njih odmah se usmjerava na potrebitog krajnjeg korisnika sa navedene liste čekanja.
Matrici održivog razvoja i socijalnih inovacija dodijeljena su bespovratna sredstva u iznosu od 1.460.536,00 kn (193.846,44 eura) kroz projekt naziva „Jedna žena život mijenja II“, kodni broj projekta UP.02.1.1.16.0156.
Projekt je sufinancirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda. Sadržaj objave isključiva je odgovornost Matrice održivog razvoja i socijalnih inovacija.