Jučer je u prostorijama Državnog ureda za obnovu i stambeno zbrinjavanje održan sastanak predstojnice Državnog ureda za obnovu i stambeno zbrinjavanje Kninjanke Mirele Stanić-Popović s gradonačelnicom Knina Josipom Rimac, po pitanju stambenog zbrinjavanja korisnika s područja Grada Knina kao i budućim aktivnostima na projektima stambene izgradnje.
Na sastanku je nakon 20 godina istaknuta potreba definiranja imovinsko-pravnih odnosa nad poslovnim prostorima u novosagrađenom stambenom objektu na lokaciji Senjak bb, za koji Državni ured priprema dovršetak radova i useljenje korisnika u zgradu koja se nalazi u samoj blizini jednog trgovačkog centra i za koju su mnogi korisnici već prije samog početka dobili rješenja o stambenom zbrinjavanju, što je samo još jedna u nizu besmislica kada su u pitanju stambena zbrinjavanja u Kninu, piše Braniteljski portal.
Također su na sastanku definirane aktivnosti za možebitno pokretanje izgradnje novih stambenih zgrada u sklopu Regionalnog programa stambenog zbrinjavanja. Navedenim projektom planira se stambeno zbrinuti 40 obitelji.
Razmatrane su i nove projektne ideje u okviru Regionalnog programa stambenog zbrinjavanja, koje su predstavljene Razvojnoj banci Vijeća Europe, za daljnje financiranje izgradnje stambenih jedinica na području Grada Knina, dok se u priopćenju DUOSZ ne navodi kojih, kakvih i gdje bi se gradile te nove stambene jedinice, na što su nezbrinuti stanovnici Knina do sada izvarani od svih struktura ostajali zakinuti i uvijek sa nejasnim obećanjima koja su se poslije pretakala u nekakve političke igrokaze i spinove, bez obzira što su se neki bliže vatri jako dobro ogrijali u ogromnim kućerinama (vilama!) i stančugama ničim zasluženim.
Dogovorena je, navode iz DUOSZ- suradnja po pitanju stambenog zbrinjavanja socijalnih slučajeva i kadrova s područja grada, kao i pitanje dinamike rješavanja darovanja nekretnina u vlasništvu Republike Hrvatske, te prodaje stambenih jedinica što će omogućiti lokalnoj zajednici prihodovanje novčanih sredstava.
Međutim, kada se vratimo desetak godina unatrag jasno je i vidljivo da su sve ove gore navedene stvari i tzv. dogovori već od prije dobro poznati nezbrinutima u Kninu, KOJI SU SADA SAMO 15- 20 GODINA STARIJI, A MNOGIH OD NJIH VIŠE NEMA MEĐU ŽIVIMA, piše Braniteljski portal.
Na kraju sastanka razgovaralo se i o Zakonu o područjima posebne državne skrbi kao i o Uredbi o “bodovanju zahtjeva” za stambeno zbrinjavanje, po kojoj Uredi državne uprave u nadležnoj županiji formiraju liste prvenstva korisnika u 2015. godini.
Veliki je broj stanovnika Knina i te kako izmanipuliran svim dosadašnjim obećanjima, a među kojiima se nalaze i obitelji hrvatskih branitelja koji ni do dana današnjeg, unatoč ogromnim obećavanjima nekdašnjeg pročelnika Milivoja Mikulića kao i predstavnika tadašnjeg ministarstva branitelja Dinka Mikulića, samo bili dobar materijal za manipulacije i politička prepucavanja, što je na kraju rezultiralo i sudskim procesuiranjem predstavnika ministarstva branitelja Mikulića.
Već tada ništa nikom nije bilo jasno, pa su se stanovi i kuće u i oko Knina dijelili šakom i kapom po nekakvom ključu podobnost, a nikako po principu bodovanja i realnog rasuđivanja tko je najpotrebitiji. Ove godine u mjesecu kolovozu proslavit ćemo 20-godišnjicu Oluje a još je preko 300 hrvatskih branitelja i građana grada Knina bez darovnica na stanove na koje imaju pravo već osam godina, a još to pravo nisu ostvarili , niti znaju kada će ga ostvariti, poručili su hrvatski branitelji.
CIJELI ČLANAK PROČITAJTE OVDJE.