Povodom pisanja o lošem stanju šetnice uz Čikolu, reagirao je gradonačelnik Josip Begonja, vidno izražavajući vlastitu šokiranost ponašanjem pojedinaca, ali i samim stanjem na šetnici.
– Više nego neugodno smo bili iznenađeni kad smo prije nekoliko tjedana zatekli „barikade“ na samom početku šetnice koje je postavila „vlasnica/posjednica“ tog dijela zemljišta. Iako smo odmah uklonili postavljeno granje i razbacano smeće, već nakon dan-dva ponovno smo zatekli isto uz obrazloženje da se radi o privatnom zemljištu, govori nam Begonja.
Na naše pitanje hoće li Grad i dalje tolerirati ovakvo svojatanje i ponašanje, odgovorio je
– Obzirom se u neposrednoj blizini nalazi vodenica (mlin) jedini pristupni put do nje, a uvijek je bio i jedini mogući prolaz, je upravo obnovljena šetnica. Zbog navedenog Grad Drniš zatražio je stručno vještačenje ovlaštenog sudskog geodeta s ciljem da se utvrdi katastarskim (stare i nove katastarske) izmjerama točna granica privatnog posjeda zemljišta od javnog. Isto tako, zatraženo je i službeno pismeno očitovanje Hrvatskih voda i JU za zaštitu prirode Šibensko-kninske županije, koje gospodare (upravljaju) vodotokom rijeke Čikole da precizno odrede vodozaštitni pojas uz rub rijeke, kazao je Begonja.
Kako u svakom žitu ima kukolja te ponašanje pojedinaca može ali i ne mora biti produkt zakonskih osnova i normi, izgledno je da će se i nakon očitovanja nadležnih, odnosno utvrđivanja prava vlasništva isti obrasci ponašanja ponoviti, Begonja je bio odrješit.
– Sve ovo poduzeto je s ciljem da se na miran način uklone postavljene „barikade“ kako mogli nastaviti s daljnjim uređenjem šetnica prema vodenici (mlinici) koja bi se uskoro trebala započeti obnavljati i kao svjedok jednog vremena biti dostupna svim građanima te prema utvrdi Gradina. Ako Grad Drniš na miran način ne uspije po nama nepotreban problem ali ipak prisutan riješiti tada ćemo poduzeti sve na zakonu osnovane korake, zaključio je.
IZVOR: Drniš News