FSI rangira svjetski jezik u pet kategorija, poredanih od najmanje do najviše, na temelju broja sati učenja koje bi trebalo osobito postići profesionalnu vještinu – piše Telegram.
Poligloti su osobe koje fluidno komuniciraju na više jezika. Osim što učenje novog jezika obogaćuje osobu za jedan novi pogled na svijet također poboljšava neverbalnu komunikaciju, pomaže u obavljanju više zadataka odjednom te pomaže da se bolje prilagodi i reagira na nove okolnosti. Iako ne postoji jednoglasno mišljenje o tome koji su jezici najlakši ili najlakši za učenje, jedan od često citiranih izvora je sustav Foreign Service Institute (FSI), koji kategorizira jezike prema vremenu koje je govornicima engleskog jezika potrebno naučiti određeni novi jezik – piše Telegram.
FSI je uspio kategorizirati jezike prema prosječnoj količini vremena koje je studentima potrebno da postignu razinu koju su nazivali “Professional Working Proficiency,” koja otprilike odgovara razini poznavanja jezika oznakama B2/C1 u Europi.
Ovo su kategorije jezika prema lakoći ili težini svladavanja, gdje Kategorija 1 predstavlja jezike koji su najlakši za naučiti, a Kategorija 5 predstavlja najteže svjetske jezike.
Cijeli tekst pročitajte OVDJE.