Svetkovina svetog Jakova u Šibeniku proslavljena je u subotu svečanim misnim slavljem u katedrali svetog Jakova. Euharistiju je predvodio šibenski biskup Tomislav Rogić koji je obilježio četiri godina biskupske službe u Šibeniku. U koncelebraciji bio je i umirovljeni biskup Ante Ivas. Preko misnog slavlja pjevao je Mješoviti katedralni zbor pod ravnanjem Jelene Mikulandre i uz orguljašku pratnju Nikole Lovrića Caparina.
U propovijedi Rogić je naglasio kako vjernicima danas treba Jakovljevog poleta za Kristom, zanosa i spremnosti ostaviti sve radi Krista.
– Treba nam sveti Jakove mladih koji će snagom opredjeljenja za Krista birati svoja životna poslanja u službi izgrađivanja Kraljevstva nebeskog. Tebe sveti Jakove molimo za naše kršćanske obitelji da odole novim iskušenjima i ustraju u ljubavi i vjernosti, podižući život, prenoseći vjeru. U javnom životu treba nam svjedoka vjere i odlučnih boraca protiv poroka današnjice kakav si ti bio – kazao je šibenski biskup.
Na kraju misnog slavlja zahvalio je za protekle četiri godine biskupske službe u Šibeniku.