Vijećnici HDZ-a u Skupštini Šibensko-kninske županije na današnjoj će sjednici glasati za proračun koji predlaže župan Marko Jelić, sukus je priopćenja koje je medijima uputio Željko Burić, predsjednik Županijskog odbora HDZ-a.
‘Moje kolege i ja dobro razumijemo važnost donošenja Županijskog proračuna, ne samo za županiju, već i za gradove, općine i sve proračunske korisnike. Koliko god nam političke svađe i nefunkcionalnost nezavisnih lista Marka Jelića i Stipe Petrine u Županijskoj skupštini stranački išle na ruku, mi interes građana, gradova i općina stavljamo na prvo mjesto.
Sjednica Županijske skupštine na kojoj će se odlučivati o proračunu za 2025. godinu nije ključna zbog političkih obračuna, već zbog konkretnih proračunskih korisnika koji očekuju odgovornost. HDZ neće podržavati politike vladajućih, ali isto tako neće dopustiti da građani Šibensko-kninske županije budu taoci njihove nefunkcionalnosti. Šibensko-kninska županija izgubila je četiri godine i nećemo izgubiti ni dan više! Koliko god proračun bio manjkav, kao što su to bili i proračuni prethodnih godina, njegovo neusvajanje, šest mjeseci prije izbora i promjena koje sigurno dolaze, značilo bi ugrožavanje primarne zdravstvene zaštite, daljnju devastaciju svih županijskih tvrtki i ustanova, koje su napustili brojni kvalitetni kadrovi, propadanje dijela EU projekata te zaustavljanje inicijativa koje znače lokalnim zajednicama kao što su linijski prijevoz Ružić – Split, gradnja sportske dvorane u Rogoznici, dodatnih ulaganja u starački dom u Drnišu i mora hitnih intervencija koje neće biti moguće bez proračuna’, priopćeno je iz HDZ-a Šibensko-kninske županije.