Nensi Marin iz Samobora nova je sanacijska upraviteljica Jadranske banke Šibenik, a za njezinu zamjenicu imenovana je Šibenčanka Vedrana Šarića, zaposlenica banke. Državna agencija za osiguranje štednih uloga i sanacijsku banaka odluku o razrješenju dosadašnje sanacijske uprave donijela je jer je Ivanu Tomljenovićiu i Kseniji Šrojer istekao jednogodišnji mandat.
Agencija je u obrazloženju navela da sanacijski postupak još nije dovršen pa je bilo potrebno imenovati novu sanacijsku upravu na rok od šest mjeseci. Također, zbog opsega poslova i nastavka kontinuiteta sanacije Jadranske banke, dosadašnji predsjednik sanacijske uprave Ivan Tomljenović postao je novi pomoćnik. Upravo Tomljenović lani je u razgovoru za Šibenski portal najavio da ni jedan vjerovnik, bilo da je poduzeće, jedinica lokalne samouprave ili građanin u postupku sanacije ne smije biti oštećen ni za jednu kunu što je definirano sanacijskim planom.
Podsjetimo, država se odlučila na sanaciju šibenske banke kad je procijenjeno da banka ne može poslovati vlastitim snagama odnosno da ne može iz poslovanja i financijskom snagom svojih postojećih dioničara preokrenuti trend. HNB je, kao sanacijsko tijelo, utvrdila javni interes da se sanira Jadranska banka koja po svojoj veličini čini ispod jedan posto bankarskog sustava u Hrvatskoj te sa stajališta države ima manji značaj. No, ono što je prepoznato kao javni interes je značaj banke za regiju, prvenstveno za Šibensko-kninsku županiju jer od 2,1 milijardi kuna depozita, čak 1,9 milijardi je štednja građana. Od tog iznosa, 1,5 milijardi kuna depozita građana osigurano je kroz sustav osiguranja. Pri tom je odlučeno da će najveći teret sanacije podnijeti njezini dioničari koji su 2014. i 2015. godine banku pokušali spasiti kroz dokapitalizaciju.