Sukladno zakonu i Općina Bilice je donijela godišnji plan upravljanja pomorskim dobrom. To znači da je za brigu o pomorskom pojasu osigurano 95.000 kuna. Dio tog novca, točnije 30.000 kuna bit će izdvojeno za općinsku plažu na Mikulandrića punti. Riječ je o uobičajenom ušminkavanju, čišćenju naplavina, te godišnjem nasipanju šljunkom. Općina ima i 10.000 kuna, takozvani ‘SOS’ fond u slučaju iznenadnog onečišćenja mora, te 30.000 za interventne situacije.
IZRADA GEODETSKE PODLOGE
Izdvojeno je i 20.000 kuna za izradu geodetskih podloga i ucrtavanja pomorskog dobra, a Vijeću, odnosno njegovim članovima osigurana je i naknada za rad (za davanje koncesijskog odobrenja) u iznosu od 5.000 kuna. Koncesijska naknada koju općina ubire godišnje iznosi 50. 000 kuna, a proračunom se još osigurava 45.000 kuna za takozvano redovno održavanje.
IZDAJU SE KONCESIJE
Koncesijsko odobrenje daje se u uvali Stubalj, Vrulje i uvali Vidrovača i to za turističke djelatnosti, najam brodica na vesla, jedrilica, banana, tuba, guma ili skijanja na vodi, pedalina, sandolina…
Na tim istim mjestima može se dobiti i koncesija za kiosk, prikolice i montažne objekte do 12 metara četvornih, potom za prodaju sladoleda, otvaranje akqua parka, kulturne, komercijalne ili sportske sadržaje…
Pomoć Županije u sanaciji pomorskog dobra
Nedavno je šibensko-kninski župan Goran Pauk potpisao Sporazum o zajedničkom financiranju na pomorskom dobru i to s predstavnicima gradova Šibenika, Vodica i Skradina i predstavnicima općina Rogoznice, Primoštena, Tribunja i Tisnog. U protekle tri godine na sanaciju pomorskog dobra u Šibensko-kninskoj županiji ukupno je utrošeno 3.476.677,42 kune.