Unešićani slavili na Račicama

Zagora niže pobjede, najnoviju upisala u županijskom derbiju protiv Vodica

Na Račicama je u subotu, u sklopu desetog kola 3.HNL jug, odigran županijski derbi između Vodica i Zagore. Slavi su Unešićani i njihovi brojni navijači, 3:1 pobjeda peta im je u nizu, kojom su se dodatno učvrstili na drugom mjestu, sa 22 osvojena boda iz devet utakmica. Ispred je samo Jadran iz Ploča koji ima dva boda više i utakmicu više. Vodičani su, pak, ostali na predzadnjem mjestu sa svega šest osvojenih bodova u deset odigranih utakmica.

Vodičani su poveli u 22. minuti, i to autogolom Abramovića. Domaćin je prednost imao do 51. minute kada je izjednačio Rajčić, da bi tri minute kasnije Gabrić preokrenuo rezultat. Konačnih 1:3 u 64. minuti s bijele je točke postavio Slugan. U sljedećem kolu Zagora će ugostiti Zmaj iz Blata, dok će Vodice gostovati kod Primorca iz Biograda.