Prva utakmica za treće mjesto u PH

Solaris pružio dobar otpor euroligaškom Jadranu na Zvončacu

Vaterpolisti Solarisa poraženi su od Jadrana u prvoj utakmici razigravanja za treće mjesto u Prvenstvu Hrvatske. Splićani su na Zvončacu slavili sa 13:9 i tako poveli 1:0 u seriji. Podsjećamo, igra se na dvije pobjede, a sljedeća utakmica na rasporedu je u ponedjeljak u Crnici (21h).

Sunčani su pružili dobar otpor Euroligašu, izuzev prve četvrtine. Jadran je, naime, prvu dionicu dobio sa 5:0, da bi sljedeće dvije pripale momčadi trenera Jure Marelje; drugu su dobili sa 2:1, a treću sa 3:2. Završnih osam minuta opet su pripali domaćinu (5:4). Pelicarić je sa četiri postignuta gola bio prvo ime Solarisa, Vlahović i Šparada zabili su po dva, a Malenica jedan gol. Kod pobjednika prednjačio je Šetka sa šest golova.