Peterci odlučili pobjednika druge utakmice za treće mjesto u PH

FOTO Solaris nakon drame svladao Jadran, odluka pada u majstorici u Splitu!

Vaterpolisti Solarisa upisali su veliku pobjedu. Na otvorenom bazenu u Crnici, u drugoj utakmici razigravanja za treće mjesto u domaćem prvenstvu, boljim su izvođenjem peteraca (13:12, 10:10) svladali splitski Jadran, sudionika ovogodišnje europske Lige za prvaka i tako izborili majstoricu na Zvončacu. Podsjećamo, u prvom susretu Jadran je u svom bazenu slavio sa 13:9.

Za razliku od splitskog dvoboja, momčad Jure Marelje sjajno je otvorila utakmicu u Crnici. Povela je 2:0, pa 4:1, da bi u drugu četvrtinu ušla s 5:2 vodstvom. I na kraju prvog poluvremena Šibenčani su bili u prednosti (6:4). Treća četvrtina prošla je, pak, u dominaciji Jadrana (0:4), koji u završnih osam minuta ulazi s dva gola prednost (6:8). ‘Sunčani’ se međutim ne predaju i minutu i 20 sekundi prije kraja Pelicarić zabija za 10:10. Imao je domaćin i napad za pobjedu, ali udarac Koprčine u zadnjim sekundama nije pronašao put do mreže. Što je značilo da će odluka pasti nakon petaraca. U tom raspucavanju za Solaris su pogađali Pelicarić, Mudražija i Koprčina, dok su za goste zabli samo Šetka i Burić.

Što se tiče regularnog dijela, Pelicarić je sa četiri postignuta gola bio prvi strijelac Solarisa, Vlahović je zabio tri, Štrkalj dva, a Herceg jedan gol. Kod Jadrana Burić je bio najefikasniji s tri postignuta gola. Odlučujuća utakmica za treće mjesto igra se 23. srpnja.