Gimnastičarske medalje

FOTO Ekipa iz šibenskog Dišpeta vratila se s gomilom kolajni iz ravnice

Zapažene rezultate ostvarili gimnastičarke i gimnastičari šibenskog Dišpeta u Osijeku, na 29. Ekipnom, višebojskom i pojedinačnom prvenstvu u spotskoj gimnastici, 20. završnici Kupa Hrvatske u B programu i 17. završnici Kupa Hrvatske u C programu. U A programu, u kategoriji kadeti, Roko Zorić osvojio je treće mjesto na preči, dok su u univerzalnom programu, u kategoriji mlađi kadeti, Šime Jadreško, Frane Aužina, Andrija Franić i Stipan Vlahov ekipno osvojili ekipno drugo mjesto.

U istoj kategoriji Šime Jadreško osvojio je pojedinačno srebro u višeboju. Odličan nastup Šime je upotpunio i osvajanjem bronce na karikama i konju, dok su na preči okitio naslovom prvaka Hrvatske.

U A programu po prvi su put nastupile Josipa Zorić i Lucija Vlahov, te  u kategoriji juniorki zauzele šesto i deveto mjesto, a Dišpetovke su nastupile i u B programu, gdje je Lucija Vlahov zauzela osmo, a Josipa Zorić 17. mjesto.  U C programu, u kategoriji mlađih juniorki, nastupile su Lucija Sunara, Korina Jadrijević, Patricia Franić, Lucia Lemac i Mara Zorić, a izdvajamo 14 mjesto Lucije Sunare, dok su cure ekipno zauzele četvrto mjesto.