Danira Bilić rođena Nakić, predsjednica Nacionalnog vijeća za sport i predsjednica Stručnog savjeta za žensku košarku te Anđa Jelavić, bivša kapetanica i bivša izbornica reprezentacije bit će ambasadorice projekta – #HerWorldHerRules u Hrvatskoj, objavio je Hrvatski košarkaški savez.
Cilj projekta je promocija i popularizacija ženske košarke od 6 do 15 godina, uključivanje što većeg broja djevojčica u sport te usvajanje zdravih navika kroz igru i druženje. Inicijativa promocije i popularizacije ženske košarke temeljit će se na prezentaciji osnovnih košarkaških elemenata kroz razne elementarne i štafetne igre.
Kampanja Njezin svijet, njezina pravila pokrenuta je 2018. u Europi, a globalna postaje 2021. godine s desecima projekata pokrenutih i odrađenih u FIBA-inim regijama. Hrvatska u projektu sudjeluje od njegovih začetaka, a kampanja se nastavlja i u 2023. godini.
Prva destinacija projekta u 2023. godini je Osnovna škola Granešina u zagrebačkoj Dubravi, a počinje u nedjelju, 5.ožujka.