Ove godine dodjela Oscara održava se nikad ranije

Joker predvodi listu nominiranih za Oscare, pogledajte ostala imena koja će se boriti za prestižnu nagradu

Pratite nas i na društvenim mrežama:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodjela prestižnih zlatnih kipića svake godine označava vrhunac sezone filmskih nagrada i holivudskih ceremonija te ju svake godine sve željnije iščekujemo. Ove godine dodjela Oscara održava se nikad ranije  – 9. veljače, piše Dnevnik.hr

Film ”Joker” ima 11 nominacija uključujući onu za najbolji film, najboljeg glumca i najboljeg redatelja, a među onima koji su osvojili njih više su i filmovi ”Once Upon a Time in Hollywood”, ”1917” i ”Parasite”.

U nastavku pogledajte cijeli pregled.

Najbolji film

“Ford v Ferrari”

“The Irishman”

“Jojo Rabbit”

“Joker”

“Little Women”

“Marriage Story”

“1917”

“Once Upon a Time…in Hollywood”

“Parasite”

Najbolja glavna glumica

Cynthia Erivo – “Harriet”

Scarlett Johansson – “Marriage Story”

Saoirse Ronan – “Little Women”

Charlize Theron – “Bombshell”

Renee Zellweger – “Judy”

Najbolji glavni glumac

Antonio Banderas – “Pain and Glory”

Leonardo DiCaprio – “Once Upon a time…in Hollywood”

Adam Driver – “Marriage Story”

Joaquin Phoenix – “Joker”

Jonathan Pryce – “The Two Popes

Najbolji redatelj

“The Irishman” – Martin Scorsese

“Joker” – Todd Phillips

“1917” – Sam Mendes

“Once Upon a Time… in Hollywood” – Quentin Tarantino

“Parasite” – Bong Joon Ho

Najbolji sporedni glumac

Tom Hanks – “A Beaufitul Day Day in the Neighborhood”

Anthony Hopkins – “The Two Popes”

Al Pacino – “The Irishman”

Joe Pesci – “The Irishman”

Brad Pitt – “Once upon a time… in Hollywood

Najbolja sporedna glumica

Kathy Bates – “Richard Jewell”

Laura Dern – “Marriage Story”

Scarlett Johansson – “Jojo Rabbit”

Florence Pugh – “Little Women”

Margot Robbbie – “Bombshell”

Najbolja kostimografija

“The Irishman” – Sandy Powell i Christopher Peterson

“Jojo Rabbit” – Mayes C. Rubeo

“Joker” – Mark Bridges

“Little Women” – Jacqueline Durran

“Once upon a time… in Hollywood” – Arianne Phillips

Najbolje miksanje zvuka

“Ad Astra” – Gary Rydstorm, Tom Johnson i Mark Ulano

“Ford v Ferrari” – Paul Massey, David Giammarco i Steven A. Morrow

“Joker” – Tom Ozanich, Dean Zupancic i Tod Maitland

“1917” – Mark Taylor i Stuart Wilson

“Once upon a time… in Hollywood” – JMichael Minkler, Christian P. Minkler i Mark Ulano

Najbolja montaža zvuka

“Ford v Ferrari” – Donald Sylvester

“Joker” – Alan Robert Murray

“1917” – Oliver Tarney i Rachael Tate

“Once upon a time… in Hollywood” – Wylie Stateman

“Star Wars: The Rise of Skywalker” – Matthew Wood i David Acord

Najbolja originalna glazba

“Joker” – Hildur Guđnadottir

“Little Women” – Alexandre Desplat

“Marriage Story” – Randy Newman

“1917” – Thomas Newman

“Star Wars: The Rise od Skywalker” – John Williams

Najbolji animirani kratki film

“Dcera (Daughter)” – Daria Kashcheeva

“Hair Love” – Matthew C. Cherry i Karen Rupert Toliver

“Kitbull” – Rosana Sullivan i Kathryn Hendrickson

“Memorable” – Bruno Collet i Jean-Francois Le Corre

“Sister” – Siqi Song

Najbolji live akcijski kratki film

“Brotherhood” – Meryam Joobeur i Maria Garcia Turegon

“Nefta Football Club” – Yves Piat i Damien Megherbi

“The Neighbours’ Window” – Marshall Curry

“Saria” – Bryan Buckley i Matt Lefebre

“A Sister” – Delphine Girard

Najbolji dokumentarni film

“American Factory” – Steven Bognar, Julia Reichert i Jeff Reichert

“The Cave” – Feras Fayyad, Kirstine Barfod i Sigrid Dyekjaer

“The Edge of Democrary” – Petra Costa, Joanna Natasegara, Shane Boris i Tiago Pavan

“For Sama” – Waad Al-Kateab i Edward Watts

“Honeyland” – Ljubo Stefanov, Tamara Kotevska i Atanas Georgiev

Najbolji kratki dokumentarni film

“In the Absence” – Yi Seung-Jun i Gary Byung-Seok Kam

“Learning to skateboard in a warzone (If you’re a girl) – Carol Dysinger i Elena Andriecheva

“Life overtakes me” – John Haptas i Kristine Samuelson

“St. Louis superman” – Smirti Mundhra i Sami Khan

“Walk run cha-cha” – Laura Mix i colette Sandstedt

Najbolji strani film

“Corpus Christi” – Poljska

“Honeyland” – Sjeverna Makedonija

“Les Miserables” – Francuska

“Pain and Glory” – Španjolska

“Parasite” – Južna Koreja

Najbolja scenografija

“The Irishman” – Production design: Bob Shaw; Set decoration: Regina Graves

“Jojo Rabbit” – Production design: Ra Vincent; Set decoration: Nora Sopkova

“1917” – Production design: Dennis Gassner; Set decoration: Lee Sandales

“Once upon a time… in Hollywood” – Production design: Barbara Ling; Set decoration: Nancy Haigh

“Parasite” – Production design: Lee Ha Jun, set decoration: Cho Won Woo

Najbolja montaža

“Ford v Ferrari” – Michael McCusker i Andrew Buckland

“The Irishman” – Thelma Schoonmaker

“Jojo Rabbit” – Tom Eagles

“Joker” – Jeff Groth

“Parasite” – Yang Jinmo

Najbolji vizualni efekti

“Avengers: Endgame” – Dan DeLeeuw, Russel Earl, Matt Aitken i Dan Sudick

“The Irishman” – Pablo Helman, Leandro Estebecorena, Nelson Sepuvelda, Fauser i Staphanie Grabli

“The Lion King” – Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones i Elliot Newman

“1917” – Guillaume Rocherson, Greg Butler i Dominic Tuohy

“Star Wars: The Rise of Skywalker” – Roger Guyett, Neal Scanlan, Patrick Tubach i Dominic Tuohy

Najbolji animirani film

“How To Train Your Dragon: The Hidden World” – Dean DeBlois, Bradford Lewis i Bonnie Arnold

“I Lost My Body” – Jeremy Clapin i Marc Du Pontavice

“Klaus” – Sergio Pablois, Jino Gotoh i Marisa Roman

“Missing Link” – Chris Butler, Arianne Suther i Travis Knight

“Toy Story 4” – Josh Cooley, Mark Nielsen i Jonas Rivers

Najbolja šminka i frizura

“Bombshell” – kazu Hiro, Anne Morgan i Vivian Baker

“Joker” – Nicki Ledermann i Kay Georgiou

“Judy” – Jeremy Woodhead

“Maleficent: Mistress of evil” – Paul Gooch, Arjen Tuiten i David White

“1917” – Naomi Donne, tristan Versluis i Rebecca Cole

Najbolji adaptirani scenarij

“The Irishman” – Steven Zaillian

“Jojo Rabbit” – Taika Waititi

“Joker” – Todd Phillips i Scott Silver

“Little Women” – Greta Gerwig

“The Two Popes” – Anthony McCarten

Najbolja pjesma

“I Can’t Let You Throw Yourself Away” – Film: “Toy Story 4”; Glazba i stihovi: Randy Newman

“(I’m Gonna) Love Me Again” – Film: “Rocketman”; Glazba: Elton John / stihovi: Bernie Taupin

“I’m Standing With You” – Film: “Breakthrough”; Glazba i stihovi: Diane Warren

“Into the Unknown” – Film: Frozen II; Glazba i stihovi: Kristen Andersson-Lopez i Robert Lopez

“Stand Up” – Film: “Harriet”; Glazba i stihovi: Joshuah Bryan Campbell i Cynthia Erivo

Najbolja fotografija

“The Irishman” – Rodrigo Prieto

“Joker” – Lawrence Sher

“The Lighthouse” – Jarin Blackshake

“1917” – Roger Deakins

“Once Upon a time…in Hollywood” – Robert Richardsson

Dodjelu Oscara će emitirati ABC, a kao i prošle godine, ni ove neće biti domaćina. Naime, prošlogodišnja ceremonija pokazala se vrlo uspješnom u takvom formatu, prije svega zbog kraćeg trajanja, što se itekako svidjelo gledateljima. Akademija je stoga odlučila ne riskirati 2020. godine.


Pratite nas i na društvenim mrežama:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Komentiraj

komentara
Komentari objavljeni pod određenim korisničkim imenom nisu stav uredništva ili izdavača, pa ne snosimo nikakvu odgovornost za štetu trećoj osobi.