Treće izdanje

Betina Film Festival na četiri lokacije u 12 projekcijskih blokova: Provjerite kompletan program

Treće izdanje Betina Film Festivala traje pet dana, od 1. do 5. rujna. Posjetitelji će besplatno moći pogledati kratkometražne filmove na čak četiri lokacije u 12 projekcijskih blokova. Nakon svečanog otvaranja festivala koje će se održati 1. rujna u 20 sati, na Kino Rivi slijedi blok hrvatskog kratkometražnog dokumentarnog i igranog filma u kojem igraju uradci  Rina Barbira (Druker), Lucije Ane Iljić (5.4), Ivana Koromana (Kontrapunkt), Hrvoja Wachtera (Slučaj žutog tulipana) i Renate Poljak (Još jedan odlazak).

Ove godine zbog ograničenog broja gledatelja simultano počinje još jedna projekcija u Kinu PIICB s uratkom Tomislava Šobana (Krhko), Nine Violić (Janje), Aide Vidan (Ruke naše) i Borne Zidarića (Baka).

U Kino PIICB 2. rujna u 20 sati prikazat će se filmski blok međunarodnih igranih i dokumentarnih filmova redatelja Sergeja Vlasova (Soba-chanovo jutro), Nikole Stojanovića (Šerbet), Dekela Berensona (Anna), Rodriga Sopene i Joane Solnad (Protupožarni aparat), Emmanuela Rondeaua (Bizon), Arthur Cauty (Posljednja videoteka) i Mathilde Babo i Zoe Rossion (Ćelija 364).

Drugi festivalski dan rezerviran je i za hrvatske i međunarodne kratkometražne dokumentarne filmove u Kino Muzeju. Projekcija započinje filmom redateljice Ines Jokoš (Izlazite li vanka?), zatim Dušana Vulekovića (Južina),  Sunčice Ane Veldić (Osoba),  Inese Antić (Program tvog kompjutera) i Lane Bregar (Vidim u mraku).

Trećeg dana, otvaramo s projekcijom animiranih hrvatskih i međunarodnih filmova za djecu redateljice Evegnie Golubeve (Vještica i beba), Tihonija Brčića (Jež bodljikavko) i Santiaga Aguilere i Gabriela Monreala (Dječak i planina).

Nastavljamo s večernjom projekcijom hrvatskih kratkometražnih igranih filmova redatelja Luke Hrgovića i Dina Juliusa (Slice of life), Filipa Mojzeša (Groblje slonova) i Jakova Nole (Kućica).

Nakon kratkomtrežnog bloka, slijedi dugometražni dokumentarni film izvan konkurencije redatelja Ivana Šarića (Naš Hajduk: Projekt jedne ljubavi).

Petak 4. Rujna započinjemo s animiranim blokom međunarodnog filma redatelja Antje Heyna (Mačji odmor), Marine Moshkove (Pokrivač) i Angele Steffen (Krpeni pingvin).

Očekuje vas i dnevna projekcija u Kino PIICB-u hrvatskih kratkometražnih igranih i dokumentarnih filmova redatelja Zorana Stojkovskog (Valcer za 1. maj), Mladena Stanića (Glava u balunu), Karla Voriha (Mila), Hrvoja Wachtera (Franka) i Karla Gagulića (Brod u boci).

Večernja projekcija na Kino Rivi u morskom je tonu i počinje filmom redateljice Judite Gamulin (Sedra), Josipa Lukića (Južno voće) i Silve Ćapin (Njemački inat), nakon koje slijedi međunarodni igrani blok redatelja Anthonija Ntija (Laku noć), Georgija unkovskog (Naljepnica) i Charlija Mantona (1. studenog).

Nakon svečanog zatvaranja trećeg Betina Film Festivala i proglašenja pobjednika u svojim kategorijama, prikazat će se dugometražni film izvan konkurencije redatelja Jure Pavlovića (Mater).

O najboljim filmovima u natjecateljskom programu kratkometražnog filma odlučivat će žiri u sastavu: producentica Maja Gros te filmski kritičari Marko Njegić i Ivica Perinović.

Detaljnije opise navedenih filmova pronađite na službenoj stranici festivala
https://www.betinafilmfestival.com/program-2020.

 

Komentiraj

komentara
Komentari objavljeni pod određenim korisničkim imenom nisu stav uredništva ili izdavača, pa ne snosimo nikakvu odgovornost za štetu trećoj osobi.