Zamjenik generalnog direktora Hrvatskih voda Danko Holjević i Mirko Duković iz Vodnogospodarskog odjela Split u pratnji direktora šibenskog Vodovoda Mihe Mioča i gradonačelnika Željka Burića obišli su danas radove na Uređaju za pročišćavanje otpadnih voda u Podsolarskom. Trenutno traju radovi na pet komponenti izgradnje kolektora za jugoistočni dio Šibenika.
-Izgradnja crpne stanice u Ražinama, gradnji tlačnog cjevovoda od crpne stanice Ražine/Brodomerkur do pročistača, izgradnji kolektora od Dalmarea do crpne stanice Mandalina kojim će se riješiti problem poplava na rotoru u Mandalini, izgradnji kolektora uz Podsolarsko te na koncu najveći dio, izgradnja kolektora od zone Podi preko Donjeg polja, cestom D-58 kroz naselje Ražine kojim će se riješiti svi objekti na Podima i Ražinama – kazao je direktor Vodovoda Miho Mioč te dodao kako je zadovoljan izvođačem radova i dinamikom radova.
-Očekujemo kako će se svi potrošači u Ražinama i Podima priključiti na kolektor do rujna 2016. godine – poručuje Mioč.
Naglasio je kako je rješavanje pitanje kanalizacijskog sustava za Brodaricu, Krapanj i Zablaće u fazi pripreme. Naime, priprama se papirologija za ishodovanje lokacijske dozvole, a planirano je da se ti potrošači na kolektor spoje do 2018. godine. Radovi na toj fazi bi trebali biti u punom zamahu, očekuje Mioč, dogodine u ovo doba.
-Ovo je definitivno značajn projekt za Šibenik s obzirom da većina tih djelova grada živi od turizma. Posebno bih naglasio da nam je ovo važan projekt u želji i ambiciji Grada Šibenika da postane zeleni grad koji će gospodariti svojom vodom, odvodnjom i otpadom – istaknuo je gradonačelnik Burić.
-Svi ovi radovi rezultat su dugogodišnjeg rada na rješavanju pitanja zaštite voda na području grada Šibenika i okolice. Riječ je o projektu Europske investicijske banke teškom 10 milijuna eura za koji je država osigurala 90 posto sredstava. Pred nama, Gradom Šibenikom i komunalnim društvima je veliki izazov kohezijsskih euorpskih projekata da ispunimo obveze prema direktivama o zaštiti voda. One bi do 2018. godine trebale osigurati adekvatno pročišćavanje na cijelom području Šibenika – kazao je Holjević iz Hrvatskih voda. Spomenio je kako se u našoj županiji radi na još četiri projekta vezana za odvodnju – Vodicama, Betini i Murteru, Pirovcu i Tisnom te Rogoznici, a njihova cjelokupna vrijednost iznosi 70 milijuna eura.