U 32 prometne nesreće proteklog tjedna na šibenskim cestama dvije su osobe poginule, petero ljudi je teže, a 14 lakše ozlijeđenih, izvijestila je PU šibensko-kninska . Na području Šibenika i Vodica se dogodilo 26, na području Drniša su se dogodile dvije, a Knina četiri prometne nesreće. U 18 nezgoda na sreću je zabilježena< samo materijalna šteta. Prema policijskoj statistici, nepropisna i brza vožnja najčešći je uzrok nesrećama, a potom i nepropisno skretanje te pretjecanje.
U proteklom tjednu utvrđena je i sankcionirano ukupno 285 prekršaja, od kojih je za istaknuti nepropisnu brzinu u 121-nom slučaju, 51 osoba nije koristila sigurnosni pojas. Pod utjecajem alkohola zatečeno je 14 vozača, a njih osmero nije imalo kacigu
Policija poziva vozače da poštuju prometne propise, da ne voze nepropisnom brzinom kao i bez sigurnosnog pojasa, zatim ukoliko im je istekla valjanost vozačke ili prometne dozvole, da ne koriste mobilne telefone tijekom vožnje niti voze pod utjecajem alkohola, kao i da ne upravljaju tehnički neispravnim vozilima jer samo odgovorno ponašanje je garancija sigurnosti u prometu.