Zima će još jednom ošinuti repom i pokazati zube. Hladna fronta se u našim krajevima, na sjeveru regije, očekuje u ranim jutarnjim satima utorka. Do kraja dana hladnoća će se širiti na ostatak regije, pa će se pod snijegom naći Slavonija, skoro cijela Bosna i Hercegovina i sjever Crne Gore te Srbija i viši dijelovi Kosova i Makedonije. Od snijega će ostati pošteđena samo Dalmacija i jug Crne Gore te niži dijelovi Kosova i Makedonije, ali treba napomenuti da pojedini izračuni pokazuju da je snijeg moguć i u zaleđu Dalmacije pa i vrlo nisko nošen burom, čak i na splitskom području. Nakon snijega, kiše, jakog vjetra i osjetnog pada temperature u utorak, u danima koji slijede vrijeme će se postupno stabilizirati.
Na šibenskom je području jutros pretežno oblačno uz slab istočni vjetar. Temperatura zraka u 6 sati iznosila je u Rogoznici i na Žirju 10 °C, u Šibeniku, Murteru i Jezerima 9, u Skradinu, Primoštenu, Pirovcu i Oklaju 8, u Vodicama i na Miljevcima 7, u Kninu i Drnišu 6, u Bilicama i Zatonu 4, a na Promini 2 °C.
U Dalmaciji će danas biti većinom oblačno, s kišom sredinom dana i popodne. Mjestimice će biti izraženih pljuskova s grmljavinom, a u zaleđu i snijega. Puhat će umjereno do jako jugo, sredinom dana na sjevernom dijelu okrenut će na buru koja će jačati. Temperatura zraka danju od 10 do 14 °C, u unutrašnjosti niža.
Sutra još malo kiše može pasti na Jadranu, osobito na jugu, a zatim sunčanije i bez oborine. Bura i sjeverni vjetar će slabjeti, a u petak će zapuhati jugozapadnjak i jugo. Temperatura barem još tri dana osjetno niža od uobičajene u travnju.
Izvori: Šibenik Meteo, DHMZ, HRT
- Bura priprema sunčani i topli vikend, ali ne i novi tjedan - 23. travnja, 2021. 06:03
- Županijski stožer: Uskrsna druženja proširila zarazu među svim dobnim skupinama. Nastava na daljinu na snazi još dva tjedna - 22. travnja, 2021. 11:30
- Nesreću u Njivicama skrivila je vozačica Renaulta. Ona i suvozačica iz Suzukija lakše su ozlijeđene - 22. travnja, 2021. 10:29
- Uz južinu ponegdje kiša ili pljusak pred sunčani vikend - 22. travnja, 2021. 06:35
- Šibenski socijalni radnici već su sve glasno rekli pa danas ne žele ‘tiho prosvjedovati’ - 21. travnja, 2021. 10:22
- Još nije kraj nestabilnog vremena, ali barem je mraz iza nas - 21. travnja, 2021. 05:59
- Posjetiteljski centar u Minerskoj uskoro će dobiti stalni postav ‘Dodir rijeke i mora’ - 20. travnja, 2021. 10:47
- Smiješi nam se konačno jedan stabilan i topliji vikend - 20. travnja, 2021. 06:03
- VIDEO Nova infrastruktura na Podima otvara 100 tisuća kvadrata za ulagače - 19. travnja, 2021. 13:11
- Šibenski SDP planira preustroj gradske uprave: ‘Za one koji ne rade ništa mjesta više neće biti’ - 19. travnja, 2021. 10:52