I Silvestrovo će biti iznadprosječno toplo, uz povremenu mjestimičnu kišu uglavnom na Jadranu i uz njega, osobito na sjevernom dijelu i u Gorskom kotaru, a tijekom novogodišnje noći sve češće i drugdje. Bit će i prilično vjetrovito, uz jugozapadni i južni vjetar, na Jadranu i jugo, ponegdje moguće i olujno.
Na srednjem Jadranu i u unutrašnjosti Dalmacije promjenjivo oblačno sa sunčanim razdobljima. Ponegdje kiša, moguće već poslijepodne, osobito na sjeveru, navečer i drugdje. Puhat će umjereno i jako jugo i južni vjetar, osobito na sjevernom dijelu i prema otvorenom moru – i bit će razmjerno toplo.
Na krajnjem jugu Hrvatske barem djelomice sunčano, potkraj dana s više oblaka, no uglavnom suho sve do ponedjeljka ujutro. Ujutro vjetar slab, od sredine dana umjereno jugo, izraženije na otocima. More će kao i drugdje na Jadranu biti malo do umjereno valovito.
Najviša temperatura zraka od 12 do 16 °C.”
Jutros u 7 sati temperatura zraka u Šibeniku iznosila je 10 °C, Skradinu 8 °C, Drnišu 5 °C, Kninu i Vodicama 7 °C.
Izvori: Šibenik Meteo, DHMZ, HRT.