Nakon malo nestabilnijeg produljenog vikenda, malo kiše i blagog osvježenja, u nastavku tjedna bit će sunčanije i toplije. Štoviše, temperatura će ponovno poprimiti iznadprosječno visoke vrijednosti pa će biti i vruće.
Jutro je na šibenskom području pretežno vedro sa slabim sjeveroistočnim vjetrom. Temperatura zraka u 6 sati iznosila je u Šibeniku 20 °C, u Vodicama i Skradinu 19, u Kninu i Drnišu 16 °C.
U Dalmaciji danas djelomice sunčano. Uz promjenjivu naoblaku lokalni pljuskovi mogući su poslijepodne ponovno u unutrašnjosti. Jugo će biti slabo i umjereno, a more malo, na otvorenom umjereno valovito. Najviša dnevna temperatura zraka od 25 do 28 °C.
Na Jadranu u nastavku tjedna pretežno sunčano, u četvrtak i vedro. U srijedu poslijepodne i krajem petka u Istri i na riječkom području moguć je lokalni pljusak s grmljavinom. Vjetar slab i umjeren jugozapadni i sjeverozapadni, u petak ujutro i burin. Vrlo toplo i vruće.
Izvori: Šibenik Meteo, DHMZ, HRT